Şeytan Tapınağı'ndan Duyuru - "Şeytan'ın Avukatı Bursu"Şeytan Tapınağı, “Şeytan’ın Avukatı Bursu” ile üniversite öğrencilerine destek olmak istiyor.

 

Kendisini din ve devletin tamamen ayrılmasıyla görevlendiren Şeytan Tapınağı, 2020 lise mezunlarından gelen sunumları değerlendirecek ve kazanacak olan iki kişiye 500 dolarlık burs verecek.

 

Adaylara iki soru sorulacak. Bu sorulardan birinin yanıtı ise şiir, deneme, sanat eseri veya film olarak yaratıcı bir biçimde sunulması isteniyor. Sorulardan biri adayların Şeytan Tapınağı’nın ilkeleri ve misyonunu tanıtmak için neler yaptığı. Diğer soru ise “ruhunuzu ezen, özgüveninizi yerle bir eden ve okulda olduğunuz her an nefret ettiğiniz öğretmeni tanımlayınız.”

 

Burs başvurusu dönemi 20 Temmuzda başladı. Tapınağın kurucu ortağı Malcolm Jarry CNN’e üç günde 50 başvuru geldiğini söyledi. Fikri ise şu şekilde bulmuş:

 

“Bir lise öğrencisi, okulunda verilecek olan dini bir bursu kazanmak için benden tavsiye mektubu istedi. Bursu alamadığı için hayal kırıklığına uğradım ve o anı, kendi değerlerimizi yansıtan kendi bursumuzu sunmak için bir fırsat bulduğumu düşündüm.”

 

 Burs için ABD'de yaşıyor olmak şart olarak koşuluyor. 


Kaynak: İlgili CNN haberi


Yorumlar