Lucien Greaves Kimdir?


Merhaba. Siteyi Türkçe'de esaslı bir Satanist içerik kaynağına dönüştürmeye devam ediyorum. Umarım sağlıklısınızdır. Daha evvel Church of Satan'ın günümüzdeki baş rahibi Peter Gilmore'un makalesini çevirmiştim. Şimdiyse The Satanic Temple'ın başı ve sözcüsü Lucien hakkındaki Wikipedi makalesini çevirdim. Eğer bir aksaklık çıkmazsa bir süre Satanizm'de yeri olan kişiler hakkında bilgi içerikli benzer yazılar gelecektir. Keyifli okumalar.


Lucien Greaves


Lucien Greaves (gerçek ismi Douglas Misicko) aynı zamanda Douglas Mesner ismini kullanan sosyal aktivist ve Şeytan Tapınağı’nın eş-kurucusu ve sözcüsüdür. 


Biyografi

Greaves, yani Douglas Misicko Detroit, Michigan’da dünyaya geldi. Harvard Üniversitesi’nde sahte anı sendromu uzmanlığıyla nöröloji bölümünü bitirdi. 


Greaves, Amerika Birleşik Devletleri’nin farklı şehirlerinde bulunan üniversitelerde Satanizm, laiklik ve Şeytan Tapınağı hakkında konuşmalar yapmıştır. Bunun yanı sıra Amerikan Ateistleri Derneği'nin ulusal konferansında konuk konuşmacı olarak yer almıştır. Aynı zamanda Amerikan Hümanist topluluğu ve Seküler Öğrenci Birliği toplantılarında da konuşmalar yapmıştır. 


Greaves Çocukları Koruma Projesi, Okul Sonrası Şeytan projesini hayata geçirmiştir. Bunun yanı sıra dinsel özgürlüğe ve devlet ile dinin ayrılmasına dikkat çeken pek çok siyasi gösteri ve yasal eylemde yer almıştır. 


Greaves pek çok ölüm tehdidi aldığını ve ailesine yönelik herhangi bir tehdit almamak için kasten sahte isimler kullandığını söylemektedir. 


Greaves'in kişisel Twitter adresine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Wikipedi
Çeviri: Yusuf Eryan 


Yorumlar

 1. Gothildawn isimli Youtube kanalı hakkında ne düşünüyorsunuz? Şeytan Ayetler Kitabında açık açık ''seçkinlerim karanlıkta kalmalı'' diyor. Yüzünü gösterip Youtube'da Satanizm propagandası yapması doğru mu? Siz bu konuda daha dikkatlisiniz. En azından yüzünüzü gizliyorsunuz. Gothildawn, Şeytanın dediklerine karşı hareket etmiyor mu bunu yaparak? İyi geceler.

  YanıtlayınSil
 2. Hilda'yı tanırım ve söylemine katılmıyorum. Evet Ayetler Kitabı'ndan alıntıladığın kısım biraz çarpık olmuş. Orada yazan şey tam anlamıyla şu: "(...) Karanlıkta yayın benim bilgimi ve gizlice." Evet, buradaki söylem de, senin tırnak içinde kullandığına benziyor. Fakat yine Ayetler Kitabı'nda şöyle bir söz de geçiyor:

  "(...) Elbette bu, sahte dinlerin baskısı altında olan yobaz yerler ve ülkeler için geçerlidir. Açıkça davranabilirse seçkinim veya çoksa o yerde seçkinlerim, bazı müritlerim koyabilirler ortaya kendilerini ve inançlarını."

  Hilda Türkçe olarak propaganda yapıyor olsa da, Türkiye'de değil, bir Avrupa ülkesinde yaşıyor. Yani yaşadığı yer sahte dinlerin baskısı altında olan yobaz bir yer ya da yobaz bir ülke değil. Dolayısıyla Hilda / Gothildawn Şeytan'ın dediklerine karşı hareket etmiş olmuyor. Aynı şekilde bana göre yüzünü gösterip Youtube'da propaganda yapması doğru. Eğer TR'de yaşıyor olsaydı, aynı şeyi düşünmezdim elbette.

  İyi geceler.

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme