Peter Gilmore Kimdir?


Merhaba. Çeşitliliği korumak ve sürdürmek amacıyla Şeytan Tapınağı'na bir ara vermek ve Şeytan Kilisesi'nin günümüzdeki baş rahibi Peter Gilmore hakkındaki Wikipedi makalesini çevirmek gerektiğini düşündüm. Şeytan Tapınağı'nın devasa mücadelesi harika gidiyor, onu desteklemeye ve kendileriyle ilgili konularda çeviriler yapmaya ve yazılar yazmaya devam edeceğim. Ancak bu durum da, Şeytan Kilisesi'ni boşlamaya sebep olmamalı. Karşınızda, Peter Gilmore. İyi okumalar.Peter GilmorePeter Howard Gilmore (doğum 24 Mayıs 1958) bestekar, sanatçı ve yazar. Şeytan Kilisesi'nin başrahibi ve The Satanic Scriptures'ın yazarı. Gilmore New York Üniversitesi Müzik Besteciliği bölümünde lisans okumuş ve yüksek lisans yapmıştır.

2001'de, Magistra Blanche Barton tarafından Şeytan Kilisesi'nin baş rahibi olarak atanmıştır. Şeytan Kilisesi'ni temsilen pek çok televizyon ve radyo programına konuk olarak Satanizm hakkında konuşmuştur. Bu kanallardan bazıları History, BBC, Syfy, Point of Inquiry ve Bob Larson'ın Hristiyan Radyo Şovudur.


Biyografi

Gilmore kuzey New York'ta büyümüştür. New York'u gençliğinde düzenli olarak ziyaret etmiştir ve 1980'de Hell's Kitchen'a taşınmıştır. 13 yaşında Şeytan İncili'ni okumuş ve Şeytan Kilisesi'ni o zamandan beri"hayatımın motive edici felsefi gücü" şeklinde tanımlamaktadır.

1989'da Gilmore ve eşi Peggy Nadramia ile birlikte, Kara Ateş (The Black Flame) adında Satanist bir dergi yayınlamaya başladı ve hala belirsiz dönemlerde yayınlamaya devam ediyor. 2005'te Gilmore, Anton Lavey'in Şeytani İncili'ne yeni bir giriş yazısı yazdı ve Satanizm üzerine yazdığı bir başka makale Din ve Doğanın Ansiklopedisi isimli kitapta yayınlandı.


Şeytani Yazılar (The Satanic Scriptures)

2007'nin Walpurgis Gecesi'nde Gilmore'un makaleleri ve diğer yazılarının bir koleksiyonu olan 'Şeytani Yazılar' adlı ciltli kitabı yayınlandı. 13 Ekim 2007'de, karton kapaklı hlde yayınlandı. Kitapta, Şeytani Düğün Töreni ve Şeytani Defin gibi, daha önce gizli halde tutulan bazı ritüeller mevcuttur.


Makaleler

Yazdığı makalelerin büyük bir kısmı kitaptan önce yayınlanmıştı, yine de kitapta bazı makalelerin genişletilmiş versiyonları vardır. Kitapta, özetle yayınlanan makale de dahil olmak üzere, Şeytan Kilisesi'nin sahte Satanistler hakkında düşündükleri ve Şeytan Kilisesi'ne katılmayı reddedip kendi gruplarını kuranlar hakkında düşünceleri yer alıyor. Magus Gilmore, Şeytan Kilisesi'ne katılmayı reddeden Satanistleri fazla eleştirmez ancak hayvan kurban eden ve tanrıya tapan Hristiyanlara fazlasıyla acımasız bir şekilde kınamaktadır.

Diğer makaleler faşist estetiği ile Satanizm arasındaki benzerliğe ve Satanist bakış açısıyla siyasi meselelere değiniyor. Bu makaleler, Amerika Birleşik Devletleri'nde terörizm, eşcinsel hakları ve dahasını içermektedir ancak bunlardan ibaret değildir.


Kaynak: Wikipedi
Çeviren: Yusuf EryanHey, Serpent Culture’ın Türkiye’de Satanist Kültür’ün yaygınlaşması için uğraşıyor olmasını, orijinal ve çeviri yazıları seviyorsan Patreon destekçilerimiz arasına katılarak bu konudaki motivasyonumuzu artırabilir, yazıları diğerlerinden önce görebilir, ayda en az 1 kez Patreon destekçilerimize özel yazdığımız yazılara, ayda 1 değerlendirme podcastlerine ve Yusuf Eryan’ın gizli videolarına erişebilirsin. Bizi Patreon’da desteklemek için tıkla.


Yorumlar

  1. […] Umarım sağlıklısınızdır. Daha evvel Church of Satan‘ın günümüzdeki baş rahibi Peter Gilmore‘un makalesini çevirmiştim. Şimdiyse The Satanic Temple’ın başı ve sözcüsü […]

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme