11 Luciferian Güç Noktası

Merhaba. Bir çeşit Satanist ekol olan Luciferianların 11 Luciferian Güç Noktası başlıklı ve adından görülebileceği üzere 11 temel ifadeyi içeren metnin Türkçe'de olmadığını gördüm. Halbuki internette Laveyan Satanizmi'ne ait olan "Satanizm'in 9 Bildirisi", "11 Satanist Kural", "9 Satanist Günah" başlıklı maddeler artık hemen her yerde Türkçe olarak bulunabilir durumda. Bunun da Türkçe kaynaklar arasında olması gerektiğine inandığım için Türkçe'ye çevirdim. Keyifli okumalar.


11 Luciferian Güç Noktası
11 luciferian güç noktası
1. Lucifer, yaptıklarının sorumluluğunu kabul etme cesareti gösteren her bir birey için akıl, bilgelik ve güç ışığını temsil eder.

2. Lucifer sembolü, kişinin öz aydınlanmasına ve kişisel evrimine ilham kaynağı olmuştur. 

3. Lucifer, Venüs'ün taşıdığı dengeli meşaleyi temsil eder: Sabah Yıldızı olarak Işık Getiren ve Akşam Yıldızı olarak Gece Getiren.

4. Lucifer, her şeyi sorgulayan bilinç kıvılcımını sembolize eder, bireyci yolu, ancak ve ancak kendine karşı hesap verebilir olmakla ifade eder.

5. Lucifer'ın veya Şeytan'ın düşüşü, köle zihniyetinden kurtuluşu ve içindeki karanlığı keşfetme ve yönetme cesaretini sembolize eder. Kişiye, içindeki karanlığın bilgeliğini edinmeden evvel Sabah Yıldızı'nın aydınlanması sunulamaz. 

6. Lucifer bilgelik, güç ve kuvvet amaçları için başkaldırıyı temsil eder.

7. Lucifer, kişinin öz sevgisini kazanma cesaret ve metanetini temsil eder. Bu da, birer tapınak olan zihin, beden ve ruhu onurlandırma sorumluluğunu getirir. 

8. Kendi tanrınız/tanrıçanız olmak için, zihniniz ölümlü bedeninizden sonra da hayatta kalacakmışçasına, yaşamınızı yönetecek ve yönlendirecek bilgeliği ve gücü edinmelisiniz.

9. Müsamaha ile kendini kısıtlama, hak edenleri sev ve hak etmeyenleri hor gör.

10. Lucifer her davranışın, bazılarının ne kadar tersi olduğu düşünülse de, özünde bencil bir davranış olduğunu temsil eder. Başkalarına yardım etmeyi fazlasıyla seviyor da olsanız, beyniniz yine de bu davranışınızın tetiklediği bir kimyasal tepkimeyle sizi ödüllendirir. Bu yüzden bir çok kişi, toplumda iyi işler yapmanın sizi 'tanrı'ya yakınlaştırabileceğini düşünür. Bencil olduğunuzu kabul edin, ardından diğerlerini gözlemleyin ve bu gerçeğin onlar için de geçerli olduğunu fark edin. Bu durumu içselleştirin ve sonra bu bilgi ile mümkün olduğunca yalnız kendinize değil, sevdiklerinize de yararlı olabilecek seçimler yapın. 

11. Tanrı olmak, yaşamdaki yolunuzu yaratma ve sürdürme gücünüz olduğunu ve özgür iradenizin aydınlanmasını tam anlamıyla anlamaktır. 


Büyük Lucifer Kilisesi adına yazan Michael W. Ford
Serpent Culture adına Türkçe'ye çeviren Yusuf Eryan 

Dipnot: Büyük Lucifer Kilisesi artık faal durumda değil, ancak onun kurucularının yeniden oluşturduğu Assembly of Light Bearers Cemiyeti yoluna devam ediyor. Sitelerine şuradan ulaşabilirsiniz.


Hey, Serpent Culture'ın Türkiye'de Satanist Kültür'ün yaygınlaşması için uğraşıyor olmasını, orijinal ve çeviri yazıları seviyorsan Patreon destekçilerimiz arasına katılarak bu konudaki motivasyonumuzu artırabilir, yazıları diğerlerinden önce görebilir, ayda en az 1 kez Patreon destekçilerimize özel yazdığımız yazılara ve Yusuf Eryan'ın gizli videolarına erişebilirsin. Bizi Patreon'da desteklemek için tıkla.

Yorumlar

  1. […] felsefesi son yıllarda Michael W. Ford tarafından yazılan “11 Luciferian Güç Noktası” olarak bilinen kolektif bir temelde tanımlanmıştır. Luciferian Felsefesi’nin […]

    YanıtlayınSil
  2. Bir Luciferian olarak M.W.FORD un Luciferian Doktrinini cevirdiginiz icin tesekkur ederim daha fazla Luciferian iceregi cevirirseniz sevinirim.Bende Luciferianligi kendi kisisel hesaplarimdan yaymaya ve bilgilendirmeye calisiyorum

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme