2010'lar Biterken

Yaşlı hissetmek pahasına şunu soracağım: 2010 öncesinde, bilir misiniz, eskiden adına CD denilen halka biçiminde şeyler vardı. Kaset ve disketin sonrasında piyasaya çıkmışlardı. İşte, geçen gün evdeki eşyalarımı karıştırırken bir sürü CD'ye denk geldim. Nedir, ne değildir diye kontrol ederken kendimi zamanda yolculuk ederken buluverdim! Bu, elbette Back to the Future'da, Doctor Who'da veya 12 Monkeys'de olduğu gibi bir yolculuk değildi. Bedenim hala olduğu yerdeydi ancak zihinsel olarak 2019'da değildim: 2007-2008 arasına dönmüştüm. Bu yolculuğu olanaklı kılan geçmişteki Yusuf'a müteşekkirim.


Peki nasıl yolculuk edebildim? Yedekleme düşkünlüğüm sayesinde. Satan in Turkey'den, Satan TR Ministry'den ve kısa süreli bir girişim olan Satanic Ambience'dan pek çok yazıyı alıp .txt formatına kaydetmişim. Niyetim, bu yazılardan birini Serpent Culture'da tırnak içerisinde paylaşmaktı. Ancak seçim yapmak öylesine zordu ki!


Sonunda, Lasuax'ın, Nergal'in ve Lugh'un yazdığı şeylerden bir kaçını alıp bir klasör oluşturup Drive'a yükledim. Üç klasör var, bir de ana klasörün içine dahil bir kaç gönderi. Haydi bir de küçük bir trailer görseli vereyim:


2010


Dosyayı şuradan indirebilirsin.
Yılan Cemiyeti

Ama madem nostaljiden söz ediyoruz, hadi biraz daha oyalanalım. 2005 yılının son ayında, Tempo Dergisi Türkiye'deki Satanistlerle bir röportaj yapıyor. Röportaj yaptıkları grubun ismi Yılan Cemiyeti! O zamanlarda kulaktan kulağa bir efsane geziyordu: Kudüs'te kurulmuş uluslararası bir Satanist Cemiyet olduğu ve isminin Yılan Cemiyeti olduğu söyleniyordu. Daha sonra Yılan Cemiyeti için bir internet sitesi de kurulmuş ve Kara Güneş Dergi'yi basıp başarılı çeviriler yapmışlardı, detayları şurada anlatmıştım.


Joy of Satan, artık hükmü kalmamış bir ekol bana göre. 2012'de Ruhani Savaş olacaktı, olmadı. Ancak o sıralarda Satan in Turkey de, Satan TR Ministry de Joy of Satan temelli inançlara sahipti ve henüz 2012'ye çok vardı. Muhtemelen dergiye röportaj veren diğerleri de Satan in Turkey'den kişilerdi. Dergi bende var ve size bir güzellik yaparak röportajın olduğu kısımları fotoğrafladım:Soldiers of Satan

Soldiers of Satan Logosu


Bir dönem Nebukadnezzar nickini kullanıyordum. Soldiers of Satan isminde bir online oluşum girişiminde bulunmuştum. Forumu ortalıkta yok ama HTML site hala duruyor. Şuradan kendisine bakabilirsiniz. Daha o zamanda bile JoS'tan kopuşu ve Enki = Şeytan'dır düşüncesinin yanlışlığını görebileceğiniz kısımlar var. Haydi sizin için alıntılayayım:


Bizler , Şeytan'ın insanlık olsun ya da olmasın Var Olduğunu biliyoruz. Düşünenler olduysa , evet , Teistik ismi oradan doğru geliyor. Ve yalnızca ve yalnızca daha iyi anlayabilmeniz adına söylüyoruz. İslam, hristiyanlık ve yahudilik de teistik dinlerdir. Yukarıda Teistik / Ruhani Satanizm dedik. Ancak bir yanlış anlaşılma olmaması için belirtmeliyiz ki Joy of Satan sitesini yalnızca bazı meditasyonlar için kaynak olarak görüyoruz. Yoksa eski bir Sümer Tanrısı olan Enki'yi alıp , "Enki ve Şeytan aynı kişi." gibi triplere girmedik , girmeyeceğiz. Sümer ve/veya Babil İnancı'nı alıp da Satanizm adı altında sunmayacağız. Dediğim gibi , Ruhani olmak meditasyon çalışıyor olmamızdan ve insandaki doğa üstü dediğiniz niteliklerin doğuştan varolduğunu, eğer çalışılınırsa bunların gün yüzüne çıkartılacağını bildiğimiz içindir.

Soldiers of Satan'da bulunan Satanizm yazısı

Yine 2010'dan önce ortalıkta olan Amdusias'ın bir blogu vardı. Hani şu Satan in Turkey'in domainini kendi Satanic Coven'ına yönlendiren. Ona da göz atmak isterseniz sizi şöyle alalım.


2017'den beri de Türkiye'deki Satanistler için bir amme olayı olarak Serpent Culture var! 2020'li yıllar bizim yıllarımız olmaya başlasın artık. Teke karşı çift O'nun sayısı, bilirsiniz. Bu zamana kadar olanlardan daha iyilerini yaratalım!


Yıl sona ermeden, 2019 yılında Serpent Culture başlıklı bir genel site değerlendirme yazısının da sözünü şimdiden vereyim. Bu arada son bir hatırlatma yapayım, sonra gidiyorum: Serpent'in kapıları ilk kurulduğu günden beri yazma çizme yetisi olduğunu düşünen her Satanist'e açık. Satanizm'in bir bakıma Sanatizm de olduğunu ve sanatta iyi olduğunu düşünenler için bize ulaşmak çok kolay. İletişim sayfasına gidin ve formu doldurun. Eğer Serpent Culture'daki içerikleri okumaktan keyif alıyorsanız, yazılara geri bildirimlerinizi bırakarak yazarlarımızı yaptıkları işte yüreklendirebilir, yaptıkları işin bir karşılığı olduğunu görmelerini sağlayabilirsiniz.

Güç'le kalın.
Yorumlar

Yorum Gönderme