Acınası Durumda Olmak

Hey. Satanizm’in farklı kollarına yönelik olan düşüncelerimi biliyorsunuz. Birbiriyle değil, enemy ile uğraşmaları gerektiğini her fırsatta söylüyorum. Satanizm’in bir ağaç olduğunu ve ekollerin de dallar olduğunu ifade etmekten hiç geri durmuyorum.

Ancak bugün, sizinle paylaşmam gereken bir konu var. Beni, kendi elleriyle, kendilerine düşman eden ahmak bir Türk Satanist oluşum var. Acınası bir davranışları var. Burada kendilerine backlink verecek değilim elbette. Bu oluşum için aslında Satanist değil de Enkiyan demek daha doğru olacak.

Bu Enkiyan grubun yapmış oldukları acınası davranışı size göstermek istiyorum. Aşağıda görmüş olduğunuz görselde bizzat kendilerine ait bile olmayan bir ‘çalışma’nın altına benim adıma atılmış bir yorumu görüyorsunuz. Tarihe bakıyoruz: 16 Nisan 2019. Soramazsın videosunun tarihine bakıyoruz: 22 Mart 2019. Yani videonun yayınlanmasından yaklaşık 1 ay kadar sonrası. 

Yapmaya çalıştıkları şeyi görüyor musunuz? Ahaha. Sanki Google arama sonuçlarında Satanizm'in ani yükselişini sağlayan Yusuf Eryan bile, kendilerinin boktan çalışmalarını uyguluyormuş da, bir de üstüne çalışmayı yapacak saati kendilerine soruyormuş gibi bir kurgu! Şuan Google Türkiye'de Satanizm yazınca ilk sırada çıkan Yusuf Eryan, gidip JoS'un Türkiye klonundan icazet alıyormuş gibi! Alsjflskdjhf. Kusura bakmayın çocuklar ama 2007–2008 gibi biz de bir dönem Joy of Satan’ın ‘mutlak gerçeği’ söylediğine inanıyorduk ama o günlerde liseye gidiyorduk, o günler geride kaldı. Joy of Satan 2012 21 Aralık'tan sonra her şeyin kökten değişeceğini iddia ediyordu. Ancak gördüğünüz gibi kökten bir değişim gerçekleşivermedi.

Yusuf Eryan propaganda yapmayı bırakmış da sizin dandik ritüellerinizi mi pratik edecek. İnsanları kandırmayın. Bir de kendilerinin benim ağzımdan kendilerine soru sormaları yetmiyormuş gibi ukala da bir yanıt vermişler:

Bu durumu bir arkadaşım söyledi ve öyle fark ettim. Kendi gözlerimle gördükten sonra sitelerinin iletişim formu ile bir mail gönderdim. Benim adımı silin oradan dedim, onu oraya ben yazmadım. Kendilerinden bir geri dönüş gelmedi. 

Türkiye'de Satanizm'in gerçekten bilinmesi için 2008 yılından beri gerek reel, gerekse dijital ortamda çabalayan biriyim. Bu Enkiyanların neden benim adımı kullandığını şu iki görselle sizlere kanıtlayayım:

Milliyet'in 0. sonucunun ardından Satanist kelimesinin ilk sırasında propaganda.
Mart ayındaki yükselişe dikkatinizi çekerim.

Benim adımla sitenizi ve son kullanma tarihi geçmiş inancınızın primini yapamazsınız. SEO çalışmanıza Yusuf Eryan ismini dahil edemezsiniz!  Önce sitenizin dandik tasarımını iyileştirin. Hatta daha iyisi, inandığınız tanrının Şeytan mı, yoksa Enki mi olduğuna karar verin!

Nasyonel Sosyalizm'i Satanizm'e entegre etmeyle yalnızca bir parodi Satanizmi olabilir Joy of Satan Satanizmi. Nasyonel Sosyalizm'i benimsemiş biri de Satanist olabilir ancak Satanist olmanın ön koşullarından biri Nazi olmak olamaz! Bir Satanist, laik bir sistem olduğu sürece herhangi bir yönetim sistemini benimseyebilir. Hiç bir yönetim sistemini umursamayıp Anarşi istiyor da olabilir. Belki JoS, Şeytan'ın da bir Tanrı olduğu konusunda insanları bilgilendirmek için çabalamış olabilir fakat bu Nazi düşünceler kendilerinin Satanizm'e kattığı pozitif yargıları sıfırlıyor.

Satanistlerin Yahudi ırkına karşıt olmaktan çok Yahudiliğin kendisine karşıt olması gerekiyor. Sırf Yahudi kanı taşıyor diye birinin Satanist olamayacağını iddia etmek, Yahudilerin farklı bir uzay ırkı olduğunu söylemek, reptilianlara inanmak... Siz bu gibi şeylerin adına nasıl Satanizm diyebiliyorsunuz? Yahudi kanı taşıyan birinin, Şeytan'ın yolunda yürüyemeyeceğini söylemek Satanizm'e nasıl olur da zarar vermez?

RTR adını verdiğiniz Ters Tevrat Ayinleri'nin ne kadar komik olduğunu fark edemiyor musunuz? Tevrat'ın ne kadar bir önemi, mühimliği olabilir ki, onu tersten okuyunca Yehova'ya zarar verebilesiniz? Üzerinde biraz olsun bile düşünmeyi becerebilirseniz, JoS'un bu RTR geyiğinin arka planında olan şeyin, inançlılara verilen bir çeşit sorumluluk olduğunu ve bunun da insanları "İnancım için faydalı bir şey yapıyorum." hissi ile dolduracağını anlayabilirdiniz.

Peki ya ücretsiz hosting hizmeti veren bir sitenin sunucusunu yıllarca kullandıktan sonra, sitenin hizmet vermeyi durdurmasını "Düşmanlar sitemize saldırıyor!!1" diye takipçilerinizle paylaşmanız ne kadar mantıklı?

Son olarak buradan tekrar söylüyorum. Benim adımı yazarak kendinizi soktuğunuz acınası durumu yok edin. Kendinizi daha fazla rezil etmeyin.

Dipnot olarak belirtmeliyim; gerçekten benim de kendi adımı kullanarak bazı sitelerde yorum attığım oluyor. Metalperver, Pasif Agresif gibi sitelerde yazdığım yorumları görebilirsiniz.


Hey, Serpent Culture’ın Türkiye’de Satanist Kültür’ün yaygınlaşması için uğraşıyor olmasını, orijinal ve çeviri yazıları seviyorsan Patreon destekçilerimiz arasına katılarak bu konudaki motivasyonumuzu artırabilir, yazıları diğerlerinden önce görebilir, ayda en az 1 kez Patreon destekçilerimize özel yazdığımız yazılara, ayda 1 değerlendirme podcastlerine ve Yusuf Eryan’ın gizli videolarına erişebilirsin. Bizi Patreon’da desteklemek için tıkla.

Yorumlar

 1. Ayetler kitabında "size zarar veren biri varsa maddi zarar verin gücünüz yetmezse benim adımla lanetleyin." Diyor ama bu lanetleme nasıl olur? Lanetleme için meditasyon gerekli mi? Meditasyon var mı yok mu? Varsa nasıl yapılır?
  Böyle karışık soruları nasıl yanıtlıyorsun abi? Elçi veya demon veya o dine mensup olmayan biri yokken sen nasıl öğrendin bu soruların cevabını? Teşekkür ederim son olarak çok iyi yardımcı oldun abi siteni takipteyim.

  YanıtlayınSil
 2. LaveyanSatanist(PowerİsEverything)9 Ocak 2020 23:52

  https://i.hizliresim.com/yG7VEa.jpg
  https://i.hizliresim.com/lQaEWk.jpg

  YanıtlayınSil
 3. "Joy of Satan 2012 21 Aralık’tan sonra her şeyin kökten değişeceğini iddia ediyordu."
  Buna dair bir kanıt vs varsa gönderir misin

  YanıtlayınSil
 4. Merhaba.

  Oraya ismimi kendilerinin yazmamış olduğuna inanmam zor. Öyle bile olsa, ismimi kullanarak bir başkası kendilerine bir soru sormuş bile olsa, oradan adımı kaldırmaları gerekiyor, çünkü bu yazıda gayet açık bir şekilde ifade etmiş olduğum gibi oraya o yorumu ben yapmadım.

  YanıtlayınSil
 5. O zamanlardan kalan kime sorarsan, sana o cümleyi doğrulayabilir. Belki şurada paylaştığım arşiv dosyalarında vardır. JoS'un kendi sitesi veya resmi forumlarında duruyor mu bilmiyorum, muhtemelen silmişlerdir. Zaten biri bulup çıkartırsa da "Yahudiler uydurmuştur bunu, biz hiç böyle bir iddiada bulunmadık" filan derler.

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme