Pride 2019


Gerçek kimliğimden haberdar olsun olmasın, pek çok arkadaşım oldu bu ülkeden. Burada bahsedeceğim arkadaşlarım, reelde tanıdıklarım. Bir kısmı, kendisini kabul etmiş ve olduğundan utanmayan eşcinsellerdi. Oldukları şey ile barışıklardı. Olması gereken de buydu zaten. Yalnız bazılarının, eşcinsel olduklarının farkında olmalarına rağmen, hatta ve hatta kendilerini suçlu hissetmiyor olmalarına rağmen, yalanın tanrısına inanmaya devam ettiklerini gördüm.

Bu korkunç bir şey.

Yalanın tanrısı, ki 3 popüler dininde de eşcinselliği kesin olarak yasaklamıştır, kendileriyle hiçbir biçimde ilgilenmiyor olmasına rağmen, Arabın iğrenç tanrısının güzel olduğu sanrısı sürebiliyor. Bunu fark etmenin, benim için bir travma olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Tevratta Sodom ve Gomorrah şehirleri, Yahve'yi umursamadıkları, biseksüel oldukları ve özgür bir cinsel yaşam sürdükleri için yok edilmiştir. Kuran'da da aynı kent bulunur ve Pride günleri Twitter'da çok fazla bahsi geçen ismiyle Lut Kavmi'nin helak edildiği söylenir.

Kendi cinsinden hoşlanmak, kendi cinsine aşık olmak, kendi cinsiyle sevişmek...

Bir tanrı düşünün ki bunlar o tanrı için sorun olsun. Bir tanrının otoritesi, bir erkeğin bir başka erkeğe aşık olması, onunla anal yolla birleşmesi ile sarsılıyor. Bir tanrının otoritesi, bir kadının bir başka kadına aşık olması, ona oral yapması ile zedeleniyor. Bu, nasıl aciz bir tanrı figürü böyle? Tüm insanlığı ve tüm evreni yaratan bir tanrı ama bazı kadınlar erkek bedeninde doğuyor ve cinsiyet değiştiriyor ve bazı erkekler kadın bedeninde doğuyor ve cinsiyet değiştiriyor ve tüm bu eylemler, o tanrının gözünde zararlı, günah içeren eylemler oluyor?

Aşk her dilde, her cinste olabilir. Cinsellik her cins arasında, her fetiş konusunda olabilir. Yeter ki eylemi yapanlar yetişkin olsunlar ve iki (ya da daha fazla) taraf da bunu istiyor olsun. Şeytan'ın gözünde eşcinsellik, kötü ya da utanılacak bir şey değil. Bizim tanrımızın figürlerinden biri de Baphomet'tir. Baphomet, hermafrodit bir karakter. Yani hem kadın göğüslerine sahip, hem de penise. Satanizm'in, bir LGBTİ+ için en uygun inanç olduğu, bu denli yüzeysel bir bakış açısıyla bile anlaşılabilir. Elbette bununla sınırlı da değil.

Bir LGBTİ+'nin hayatı boyunca maruz kaldığı anlamsız ve ahmak önyargılara, Satanistler de maruz kalıyor. Toplumda LGBTİ+ olduğunu dile getirmek ne kadar zorsa, Satanist olduğunu söylemek de o kadar zor. Bu benzerlikler, dilendiğince arttırılabilir.

Umarım hiçbir Satanist, ibne olmayı yargılamaz ve hiçbir LGBTİ+ birey de kimseyi satanist olduğu için. Satanist bir grup olan Therion'un, günün anlam ve önemine uygun şarkısının canlı bir performansını da finale ekleyeyim.


https://www.youtube.com/watch?v=yFoevA40XHg
Pride 2019 kutlu olsun!


Yorumlar

  1. […] ötekilerin öyküleri işlenirken, LGBTİ’lere gösterilen dışlama ve işkenceler, kadına karşı şiddet, dinselliğin ve otoriter […]

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme