Taghut - Ejaculate upon the Holy Qur'an (2008)


fuck najenniv!
fuck emmej!

Dan Brown'ın ilk popüler olan kitabı Da Vinci Şifresi'nin, aynı zamanda yazarın yazdığı ilk kitap olduğu düşünülür. Lakin gerçekte ise bu kitap, yazarın yazdığı, en azından kronolojik yayınlanma sırası bakımından, üçüncü kitabıdır. Yazar, ilk kitabı Dijital Kale'yi Şubat 1998'de yayınladı.[1] Şahsen, kriptoloji hakkında bu şekilde haberdar oldum. Günümüzde kripto para başlığıyla eskisinden daha fazla kişinin haberdar olduğunu sandığım bu konsept için TDK diyor ki:

kriptoloji Fr. cryptologie
a. (l ince okunur) Gizli yazılar, şifreli belgeler bilimi veya incelemesi.

Bir çeşit şifreleme. Varsayalım ki karşımızdaki kişiye söyleyeceğimiz kelime "Lucifer" olsun. Bunun için bütün harfleri bir harf geri alalım. Detayımız da şu; ünlü olan harfler, kendisinden sonraki ünlü harfleri; ünsüz harfler de kendisinden sonraki ünsüz harfleri sembolize ediyor olsun. Bu durumda elimize geçen kelime "madogis" olmaktadır. Tabii bu şifreleme metodu, oldukça ilkel. Hatta Sezar Şifrelemesi'nden bile daha basit oldu, zira orada 3 harf geri gidiliyordu ve ünlü-ünsüz harf ayrımı yapılmıyordu. [2] Ancak bu basitliğin, işimizi fazlasıyla  göreceğini sanıyorum. Taghut, Blasphemy konusunda yalnızca Anti-Christ değil, aynı zamanda Anti-Muslim bir duruş sergilediği için, yazının bazı kısımlarında zaman zaman şifrelemeler kullanılacak. Şifreleri çözmek için bu paragrafta size gereken ipucu verildi.

Bu uzunca girişin ardından, nihayet Taghut'a ve kendisinin kara ve leş propagandasına girebiliriz. Black Metal'de genelde alışık olduğumuz şey, Nietszche'nin Anti-Christ kitabının isminde gördüğümüz şey. Fakat Taghut, ABD menşeli bir grup olmasına rağmen, bu klişeyi tiz tekmelerle dövüyor! Katolik Hristiyanlığa karşı sözleri seven ve fakat bunlara alışkın ve de müslüman ülkelerde yaşayan Blasphemy Severler olarak, bu islam karşıtı lyricleri dinledikçe, yükseldikçe yükseliyoruz!

[embed]https://youtu.be/DyP_LQDV9G0[/embed]Taghut ilk ve tek albümleri olan Ejaculate upon the Holy Qur'an, 2008 yılında çıkmış. Ne sonrasında ne de öncesinde başka bir demo, albüm, single bulunmuyor. Fakat islamın yanı sıra hristiyanlık ve yahudiliğe de karşılar. Blasphemy, gümbür gümbür!

Bu dünya Şeytan'a ait
Taşıdığın haçı tersine çevir
Bu dünya Şeytan'a ait
Tanrının burada hiç bir hükmü yok

Olumsuz yönleri de mevcut, söylemeden geçmemek gerekli, grup keşke 200-300 dolar harcayıp güzel bi logo tasarımı yapmalıymış çok, daha iyi olurmuş. Hali hazırdaki logoları, hayatımda gördüğüm en iğrenç logo. Lyricleri her ne kadar kafirlik barındırsa da, lise öğrencisi seviyesinde kalmış durumda. Riffleri de bundan daha iyi değil. Tüm bu özellikleri barındırması, New York'lu olduğunu söyleyen bir grup için biraz garip. İnsan bazen düşünüyor ki, bu adamlar ABD'de yaşadığını söyleyerek ifşa olmaktan kaçınıyorlar ve aslında, bir orta doğu ülkesinde yaşıyor olabilir mi?

Taghut, aynı zamanda bir çeşit NSBM grubu da. Albüme giriş şarkısı olan Reichquiem'in hem isminden, hem de içerisinde Zieg Heil'ler dolu oluşundan bunu anlıyoruz. Zieg Heil, Almanca'da zafer anlamına gelir ve genellikle III. Reich ile özdeşleştirilir.

Ejaculate upon the Holy Qur'an, üzerine çok fazla şey söylenebilecek albüm değil. Ancak, Black Metal konseptinde Anti-Christ duruş tek başına size yeterli gelmiyorsa, bir de Anti-Islamic Black Metal istiyorsanız, kesinlikle zevk alacağınız bir albüm.

6/10

--

[1] https://www.goodreads.com/book/show/11125.Digital_Fortress
[2] https://tr.wikipedia.org/wiki/Sezar_şifrelemesi

Yorumlar