Satanist Bölünmeler Üzerine


Serpent Culture, ortaya ilk çıktığı an olan 2017 Aralık ayından beri, logosunun ortasında Leviathan haçı taşıyor. Çoğunuzun bildiği üzere, bu sembol Sembolik Satanizm'in bir sembolü. Serpent Culture, yine ortaya çıktığı ilk tarih olan 2017'de, SC için yazılan ilk yazıda, şunu çok açık bir biçimde dile getiriyordu:

"Babil, Lilith, Caine, Bilgi Ağacı, Günah, Yasak Elma, Anaerkillik, Gnosis, Karanlık, Ateş, Alev, Black Sun, Dark Ambient, Sodom&Gomorra, Lucifer. Satan’a ait olan yaklaşımlardan her biri, kendi içerisinde koca bir ağaç gibi. Her Satanist Ekol, farklı bir muazzamlık ağacı. Günahtan, hazdan ve neşeden meyveleri olan. Leziz. Özgür. Yaratıcı ve Tanrısal. Sahte Tanrı’nın kitaplarındaki Satan figürü dahi mükemmel. Yalnızca ona bağlı kalan Satanistler de var. Onları da seviyorum."

Son zamanlarda, (sanırım 17 Kasım 2018 gibi) Türkiye'deki Teistik Satanistler, bir bölünme yaşadı. Kısa adı PoL olan bir oluşum, kabaca ikiye bölündü. Nicklerden ya da isimlerden bahsedecek değilim bu aşamada. Bu bölünmüş olma halinin sonuçları, hala daha günümüze yansımaya devam ediyor. Ben de, madem ki hala daha etkileri görülmeye devam ediyor, 2007 aralıkta, s.i.t.'e üye olmuş olan, 10 yılı aşkın, Seytan'ı ululayan ve onun propagandasını gerek sosyal medyada (ki o zamanlarda böyle bir tabir bile peydah olmamıştı), gerek reel yaşantısında yapan biri olarak, bu bölünmeler hakkında ve SC'ın aldığı ve gelecekte olabilecek bölünmeler hakkında alacağı tavır hakkında birşeyler karalama ihtiyacı hissettim.

İlk olarak, söylemem gereken net birşey var ki, yobazlık yalnızca katolikler ya da sunniler tarafından benimsediğinde boka sarmıyor. Yobazca bir yaklaşım, kim olursanız olun, neye inanıyorsanız inanın ya da isterseniz hiç inanmayın, zihninizi sikip atacaktır.

Öncelikle kitaplar ve JoS hakkında, kendi Satanist geçmişimde olanlardan bahsedeyim. 2007'de, s.i.t.'te Zkaty nickiyle bulunuyorken, Ayetler Kitabı, henüz sitede isim olarak dahi geçmiyorken, s.i.t.'in tüm olayı, JoS pratiklerini Türkçe'ye çevirmekten ibaretti. Hatta, bir zamanlar, JoS'un official sitesindeki links kısmında, s.i.t.'e bağlantı bile veriliyordu. (Dileyen web archive'den bunun sağlamasını yapabilir). Ben de, o sıralarda, Satanizm'i ilk öğrenișim, yine JoS çevirileri sayesinde olmuştu. Șeytan'ın kötü bir varlık olmadığı, kötü olanın, kendisine iyi diyen olduğunu, ilk JoS yazılarında görmüştüm.

Hatta, yine o zamanlar Satan Tr Ministry adı altında, JoS klonu, Türkçe bir site de vardı. Tasarımı JoS ile birebir aynı olan. Ki, JoS'un o zamanlarda da tasarımı șuan olan tasarımıydı. Oradan okuduğuma göre, 21 Aralık 2017'de, astral alemde büyük ve topyekun bir ruhani savaş olacaktı. JoS, bu yaygarayı kopartmıș ve savaşa hazırlanın diyordu. Öyle bir savaş olacaktı ki, dünyada yaşamaya devam edip edemeyeceğimiz, bu savaşın galibi olup olamayacağımıza falan bağlıydı. 2012 gelip geçti ve JoS hala varlığına devam ediyor.

Daha sonra s.i.t.'e, o zamanlarki nicki ile Gecenin Sesi olan 30 küsür yaşındaki biri tarafından Ayetler Kitabı atıldı. Kitabın, Şeytan tarafından yazdırıldığı düşünülüyordu. Kitabı okur okumaz, üsluba, öğretiye aşık olmuştum.

Bir ara, satanicambiance.com isminde de, Laveyan ağırlıklı bir Satanizm propagandası ve oluşumu olan, kırmızılı siyahlı tasarımlı bir site vardı, kapandı gitti..

Sonra s.i.t., yaşamındaki son bölünmesini yaşadı ve Amdusias, iki kişiyi de yanına alarak Satanic Coven'ı kurdu. sataninturkey.org domainini, bu yeni açtıkları siteye yönlendirdi. Amdusias'ın iyi seviyede Ingilizcesi ve bir o kadar da iyi Satanist Kültürü vardı. JoS pratiklerini, JoS'un nasyonel sosyalizmini tamamen saçma buluyordu. Ancak sitesiyle ilgili çok büyük bir öngörüsü vardı: Tüm dünya Satanistlerini, kurdukları SMF tabanlı forumda birleştirmek. sjdjfa

s.i.t.'in yokluğu sırasında, biri Istanbul ve diğeri Izmir'de olan eski yöneticilerden ikisi, solelyolu.com ve yilancemiyeti.org sitelerini kurdular. Dünyadan Gnostik, Budist ve daha başka pratikleri alıp uygulamaya koyuldular. Özellikle Yılan Cemiyeti'nin Kara Güneş Dergi'si vardı, bu çalışmaları İsveç'in Dragon Rouge'undan alıp çeviriyorlardı.

Ben, 2011 yılında, Soldiers of Satan oluşumunu var ettim. Başarısızlıkla sonuçlanan bir deney oldu ama forumu sanırım hala duruyor.

Bundan sonra s.i.t., org olan uzantısını net olarak değiştirip, yeniden oyuna dahil oldu. Ancak bu kez, JoS pratiklerini de, BK'nın yazdığı kesin olan Ayetler Kitabı'nı da bırakıp, kuzeydeki Satanist dostlarımız olan Dragon Rouge pratiklerini uygulamaya ve önermeye başladı. Hatta daha sonra Amdusias, ekibe geri döndü. En son, o zamanlar Arch Angel' larla çalışmalar yaptığını söyleyen Işık Savaşçıları'yla çalışmalar yapmaya başladılar, olay aynı evde kalmaya döndü. Enerjinin iki tarafıyla da çalışmak gerektiğini, tek . taraflı ritlere çalışmanın, dengesizlik yaratacağını söylediler ve yahve'yle alakalı çalışmalar dahi yaptılar. Sonra da eriyip gittiler (en azından görünürde).

Bu sıralarda, internette ayetler kitabı dışında bir de gerçekler kitabı yorumu vardı. Ama gerçekler kitabı'nın kendisi yoktu. 2 yıl kadar araştırdıktan sonra, eski bir dosttan gerçekler kitabı'nı edindim. Bununla beraber, bana, varlığından bile haberdar olmadığım bir kitap daha gönderdi: Isa Kitabı.

sataninturkey.org domainini aldım, bir blogspot hostingini kullanarak, 3 kitabı da orada 1 sene boyunca paylaştım. Kitapların yayılmasını, bizzat ben sağladım. Şimdi dönüp baktığımda, iyi mi yaptım yoksa kötü mü, bilemiyorum.

Her neyse. Sonuçta, hala Satanist olan biri olarak, bölünme hakkında genç Satanistlere bir kaç kelam edebilirim. Bunlar olacak, bölünmeler, ayrılmalar. Mühim olan, sizin kendi kişisel gelişiminiz. Bunu ister ruhsal anlamda alın, ister kültürel. Şeytan insanın id'i de olabilir, gerçekten dışarıda bir yerde teistik anlamda var da olabilir. Bunların ikisi de birden aynı anda da olabilir. Bunu tartışmayacagim.

Serpent Culture, hala daha, (Şeytan'ı kan, kurban ve cinayetle ilişkilendirenler hariç) kendisine Satanist diyen tüm Satanistler için kültür hizmeti vermeye devam edecek: Spiritual, Teistik, Ateistik, Agnostik, Deistik Satanistler için, Laveyanlar için, Anti-Kozmik Satanistler ve Gnostikler için Serpent Culture, ortak salon olma hedefiyle yola çıkmıştı ve bu hedefine yürümeye devam ediyor. Ağacın yalnızca bir dalı üzerine yoğunlaşan oluşumlar defalarca kurulup defalarca yok oldu. Ağacın yalnızca bir dalı değil, kökleriyle birlikte tüm dallarına erişmek isteyenler içinse, Serpent Culture varlığını sürdürecek.


Yorumlar

  1. […] Ama madem nostaljiden söz ediyoruz, hadi biraz daha oyalanalım. 2005 yılının son ayında, Tempo Dergisi Türkiye’deki Satanistlerle bir röportaj yapıyor. Röportaj yaptıkları grubun ismi Yılan Cemiyeti! O zamanlarda kulaktan kulağa bir efsane geziyordu: Kudüs’te kurulmuş uluslararası bir Satanist Cemiyet olduğu ve isminin Yılan Cemiyeti olduğu söyleniyordu. Daha sonra Yılan Cemiyeti için bir internet sitesi de kurulmuş ve Kara Güneş Dergi’yi basıp başarılı çeviriler yapmışlardı, detayları şurada anlatmıştım. […]

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme