Satanist Olmak İçin Gereken 10 Şey


Açık Bir Zihne Sahip Olmak

İçinde doğulan toplumun, artık hükmü kalmamış ön kabulleri olabileceğini görmek. Yabancı toplumların yaşamlarını dışarıdan veya içeriden deneyimleyip, karşılaştırmak. Ahlak konseptinin değişken olduğunun farkına varıp, yerel kültürün de, bu yüzlerce varyasyondan biri olduğunu anlamak. Körü körüne inanılan ve sanılan şeyler olabileceğini görebilme yetisine sahip olmak. Yakın dönem filozoflarından Krisnamutri demiştir ki: "Bu denli hastalıklı bir topluma iyi eklemlenmiş olmak, sağlıklı olmanın bir ölçüsü olamaz."

Düşmanını Küçümsememek / Büyüksememek

Açık ve gizli düşmanlarımız, sıcak ve soğuk savaşta olduğumuz kişi ve kavramları, her detayına kadar değilse dahi, düşmanlığın sebebini, düşmanın kim/ne olduğunu, düşmanlığın sebeplerini, genel itibari ile biliyor olmak.

Potansiyel Stratejik Dostlarını Görebilmek

Dernek, oluşum, müzik türü, grup, sanatçıların ya da okulda, işte, mahallede görülen insanların dost olabilip, olamayacağını anlayabilmek. İnanç ortaklığı birebir yoksa dahi, benzer görüşteki insanları dost olarak benimseyebilme ve gerektiğinde bu insanlarla stratejik iş birlikleri yapabilme. 3 popüler dinden olmayan herkes, bir Luciferian'ın potansiyel dostu olabilir.

İngilizce Okur-Yazarlığı

Post-truth çağındayız, neyin gerçek, neyin fake olduğunu anlayabilmek, önceki çağlara göre daha zor. Bilgi yayıldıkça, içerik değişebiliyor. Birincil kaynaklardan okumalar yapıp, çarpıtılmamış halini görebilmek için, İngilizce bilmek oldukça mühim. Yalnız bu da değil, Türkçe konuşup, yazışarak ulaşabileceğimiz insanların sayısı oldukça sınırlı. Ancak İngilizce'yi, çeviri yapacak kadar olmasa da, Türkçe'de anlatmak istediklerini, İngilizce'de de anlatmaya yetecek kadar bilmek, bir zorunluluk.

Okumalar Yapmak

Zamanın başından beri, O'ndan gelen Bilgi ve Işık, hep oldu. Bunu hatırlayın ve bu ışıktan olabildiğince faydalanın. Sol El Yolu başlığı altında incelenebilen yazarları keşfe çıkın ya da hali hazırda keşfedilmiş olanların eserlerini basılı ya da e kitap formatlarında okuyun. Nietzsche'nin üstinsan felsefesine en uyum sağlamış toplululuk olmamız gerektiğinin ayırdına varın. Klasikleri okuyun. Klasikler, dümyanın geri kalanıyla aramızdaki mesafeyi kısaltmakta, oldukça başarılı bir yoldur, bunun farkında olun. YKY, İBKY, Can, İthaki ve bunlar gibi sağlam yayın evlerinden çıkmış olmalarına özen gösterin zira ucuz çeviri eser yayınlayan yayınevleri, kitaba ve çeviriye yeteri özeni göstermiyorlar.

Satanist Olduğunuz Kadar Sanatist De Olun

Yaratıcılığın ve hayal gücünün genişliğinin, bizim ibadet biçimimiz olduğu bilgisini içselleştirin ve sanatın hangi bölgesinde yaratıcılığınız olduğunu keşfedin. Bir enstrüman çalın, çizin, yazın, boyayın... Eğer elinizden hiçbirinin gelmediğini gözlemlemişseniz, iyi bir sanat tüketicisi olmaya bakın. Yalnızca müzik dinleyicisi olmakla kalmayıp, diğer sanatlarla da ilgilenmeye bakın. Sanatı anlamlandırın ve zihninizi bunu yaparak orgazma ulaştırın.

Kof Satanist Olmayın

Şekilci bir Satanist olmak, çoğu zaman hiç Satanist olmamaktan çok daha iyidir. Görünüm bakımından mükemmel olup, içi boş ve kendine Satanist diyen ancak Satanizm'i içselleştirmekten millerce uzak tiplerden biri haline dönüşmeyin. Kendinizi gizleyin, yobaz toplumunda kendinizi bir hedef haline getirmeyin ve eğer yapabiliyorsanız, dışınızdan önce içinizi bir Satanist gibi giydirin.

Ülkenizden Çıkan Satanist Sanatı Destekleyin & Yayın

Satanist olduğunuzu düşünüp, ülkenizden çıkan Blasphemic, Satanic Black Metal gruplarınıı, Non Teist kurgu yazarlarını ve Satanik illustratörleri tanımamazlık etmeyin, tam tersine, onlarla olabildiğince dirsek temasında olun. Bu yaratıcıların kendileriyle kontakt kurup, onlara yaptıkları işte ne kadar iyi olduklarını söyleyin ya da daha iyisi, yapabiliyorsanız, ürünlerini satın alın. Kendi medyanızı ve network'ünüzü oluşturma konusunda, birbirinizden desteği esirgemeyin.

Hali Hazırdaki Propaganda İle Yetinmeyin

Yeni propaganda biçimleri bulmaktan çekinmeyin. Edebiyattan, sinemadan, mitolojiden, tarihten Satanist  Filozofi'ye yakın gördüğünüz ve insanların ilgisini çekebileceğine inandığınız figürleri ya da kurgu eserleri, Satanist Yaklaşım ile ilişkilendirmekten çekinmeyin. Örneğin Vampir konsepti üzerinde geyiklerken, ilk vampirin Caine olduğunu ve Caine'in Birinci Oğul olduğunu, sohbete layıkıyla yedirin. Böylelikle Vampir konseptiyle ilgilenen bir insanı, aynı zamanda Lucifer ile ilgilenir hale getirebileceğinizin farkına varın.

Empati Yapmaktan Çekinmeyin

Lavey'in yazdıklarını yüzeysel olarak okumuş olanlarınız, bu maddenin, Lavey'in bahsettikleriyle çeliştiğini düşünebilir. Lakin şu var ki, empatiden yoksun olan biri, yeterince bilinç sahibi olamaz ve üstinsana kattiyen ulaşamaz. Burada şöyle bir örnek verilebilir; Game of Thrones'u okuyor ya da izliyor olabilirsiniz. Eğer, serinin yazarı George Martin empati yapabilme gücüne sahip olmasaydı, bugün hiç birimiz bu seriden haberdar olmayacaktık, zira böyle bir eser yazılamayacaktı. Arya da, Jon Snow da, Tyrion Lannister da, aslında George Martin'in empati yeteneği ile açığa çıkarttığı karakterler.

Bonus - Ekonomik Durumunuzu Olabildiğince Sağlamlaştırın

Girişimcilikle ilgilenin. Pek çoğumuz öğrenciyiz ve ekonomik zorluklarla uğraşıyor olma ihtimalimiz, oldukça yüksek. Yasal olduğu müddetçe, para kazanmak için yollar bulun. Bunun için bir gözlemci olun, nereden, nasıl ekonomik güç elde ederim'i sıklıkla düşünüp, sonucunda harekete geçin. Ekonomik Bağımsızlık konusunun önemi, burada size yazmam gerekmeyecek kadar açık. Bunu, elinizden geldiğince güçlendirin.

Dipnot 1 : Burada,, yargı belirten tüm cümleler, yazarın kendi görüşüdür ve -diğer herhangi bir şey gibi- zorunluluk içermez. Düşünceler geliştirilebilir. Her bir madde, bir Satanist'ten diğer Satanist'lere yapılan önerilerden ibarettir. Özgür İrade'ye sahip olan herkes, bunları kendi zihnince değerlendirebilmekte hürdür.

Dipnot 2 : Yazının bazı kısımlarında geçen Luciferian kelimesi, Satanist kelimesinin yerine kullanılmıştr.


Yorumlar

  1. […] Kredi Yayınları, Serpent Culture’da daha önce tavsiye edilmiş sayılı yayınevlerinden biri olduğu halde, kendilerinin gerçekleştirmiş olduğu olumsuz bir […]

    YanıtlayınSil
  2. […] önce Satanist Olmak İçin Gereken 10 Şey başlıklı yazıda, tüm Satanistlere bireysel olarak önerdiğim bir olayın uygulaması ile […]

    YanıtlayınSil
  3. Satanizm için İngilizce öğrenmeye çalışacağım. Dil öğrenmek zor olsa buna değer.

    YanıtlayınSil

Yorum Gönderme