TRT'de Black Metal


Yıllardan 1997. Henüz Akmar Baskını [1] gerçekleşmemiş. Türkiye'de 40-50 bin Satanist var başlıklı bir haber [2] yayınlanmamış. Hepsinden de evvel, bugün suratını tüm ana akım medyanın sıradan, normal ve TV izleyen insanların gözüne gözüne soktuğu çirkin, itici herif bu kadar güç sahibi değil. O zamanlarda da bizler TRT için vergi ödüyorduk ama bence bundan yana aşırı derecede pişman olunacak bir zaman değildi. Çünkü TRT'de, Türkiye Cumhuriyeti'nin resmi ve direkt olarak devlete bağlı olan televizyon kanalının stüdyosunda, Satanic Black Metal konseri veriliyordu! Şaka gibi geldiğine eminim. İnanmasının ne kadar güç olduğunu çok iyi biliyorum, zira görüntüleri ilk kez izlediğimde, şaşkınlığını üzerimden kolayca atamamıştım.

https://www.youtube.com/watch?v=AezrKF1kAQ0

Gruptan da kabaca bahsedeyim: Witchtrap. Türkiye'nin ilk Black Metal grubu, 1988'de kuruldu[3]. Bin Dokuz Yüz Seksen Sekiz! Bu, Darkthrone'un kuruluşundan bir sene sonrası oluyor. Grubun kurucu elemanı TG. Kendisine, bize bu dehşet ötesi grubu ve The Witching Black albümü için tüm içtenliğimle saygılarımı sunuyorum. Grubun tanıdığım bir diğer elemanı ise, TS aka Voice of Darkness. Daha evvel sitede bahsi geçen Episode 13'te Pitch Black albümünün vokalliğini yapmış olan kara kişilik!

https://www.youtube.com/watch?v=wZ7HPTmMocE

Bahsini ettiğim bu verilerden sonra, vermem gereken bir haber var. Witchtrap, son kez bir konser verecek! Dorock TXM sahnesinde, Cehennem'den Hayaller'e canlı canlı tanık olmak isteyenler şuradan etkinlikle ilgili bilgi alabilirler. Tarihi bir gece olacağına dair her bahse varım!

[1] Akmar Baskını'nda göz altına alınan bir hukuk öğrencisinin olayı anlatışı https://www.avukados.com/single-post/2017/06/16/Satanist-hukukcu-Bir-yol-hikayesi
[2] http://www.hurriyet.com.tr/turkiyede-40-50-bin-satanist-var-99213
[3] https://www.metal-archives.com/bands/Witchtrap/9427

Yorumlar